CZY WARTO WYBRAĆ DIETETYKPRO?


DietetykPro to Program, z którego obecnie korzysta ponad 3000 czynnych zawodowo Dietetyków, ale jeśli nadal się zastanawiasz czy warto zainwestować (246 zł brutto /za rok) w nowoczesne narzędzie pracy - koniecznie przeczytaj recenzję Programu od Użytkowniczki, która korzysta z Programu od 2015 roku!DietetykPro - technika w pracy dietetyka

Często mówię, że lubię pracować z klientami przez internet. Oczywiście, kontakt bezpośredni umożliwia dokladną obserwację pacjenta, daje poczucie profesjonalnej opieki, są narzędzia do pomiaru składu ciała, wagi, biorezonatory i inne wynalazki, które człowieka pomierzą i prześwietlą na wylot. Potwierdzam, że one są bardzo pomocne, ale czasem nie muszą być niezbędne.

W dziale OFERTA w artykule o PORADACH DIETETYCZNYCH PRZEZ INTERNET wymieniam wiele zalet tej formy kontaktu z klientem: dyskrecję dostepność, wygodę, możliwość skorzystania poza granicami kraju, itp.

Współczesne technologie multimedialne stwarzają dla nas narzędzia umożliwiąjące łatwy kontak z innymi ludźmi. Czy on jest pełny czy powierzchowny, zależy już od osobowości i intencji obu stron. Narzędzie to tylko narzędzie.

Program DietetykPro dla dietetyków to platforma internetowa do tworzenia jadłospisów oraz do kontaktu dietetyka z pacjentami.  O jego istnieniu dowiedziałam się kilka lat temu, a na zakup zdecydowałam sie po raz pierwszy w 2015r. na wiosennym Kongresie Dietetyki w Łodzi, gdzie DietetykPro miał swoje stoisko. Ujęla mnie serdeczność pracowników firmy i otwartość na sprostanie oczekiwaniom użytkowników programu.

Wielokrotnie też kontaktowalam się z biurem firmy i pozytywne wrażenie trwa do dziś. Obok tej istotnej zalety jaką jest sympatyczne i pomocne nastawienie pracowników biura DietetykPro do klientów wymienię jeszcze kilka zalet istotnych zarówno dla dietetyków, jak ich pacjentów.

Pierwszą z zalet dla dietetyka jest cena abonamentu, która jest naprawdę niska, jak to mówią same panie z biura: "program kosztuje miesięcznie tyle, ile kilo cytryn", czyli jest tańszy niż abonamenty programów telewizyjnych, a przecież to narzędzie pracy, a nie rozrywki. Oplatę uiszcza sie raz w roku lub raz na pół roku, ale to jest wygodne, bo nie trzeba robić stałych przelwwów i osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą sobie od razu odliczyć fakturę od kosztów prowadzenia firmy.

Cena jest dogodna nawet dla studentów i dietetyków, którzy dopiero zczynają karierę oraz tych, którzy rzadko tworzą indywidualne jadlosisy. Na dodatek podczas konferencji, na których DietetykPro na stoisko, często proponowane są kody rabatowe na dostęp do programu.

Kolejną ogromną i być może najważniejszą zaletą jest funkcjonalność platformy. Myślę, że era robienia jadlospisów w exelu, wordzie lub na kartce papieru przechodzi do historii. Dietetyk ma do dyspozycji obszerną bazę produktów wpisywanych przez redakcję DietetykPro z możliwością przeliczenia na  wygodne dla pacjenta miary domowe oraz możliwosć dodania  własnych produktów.  

Jest też całkiem spora baza przepisów kulinarnych oraz możliwość wprowadzania własnych przepisów i modyfikowania już istniejących w bazie potraw. Sama często wyrzucam mięso z przepisów, które mi sie podobają, bo jak wiecie jestem zwolenniczką diet roślinnych i zachecam do ograniczenia produktów odzwierzęcych również osoby odżywiąjące się tradycyjnie. Tradycyjne potrawy jak gulasz czy bigos mogą się obejść bez kiełbaski i mięsa i też będą smaczne i pożywne.

 

 

Tworząc kartotekę pacjenta dietetyk ma do dyspozycji ankietę, którą może modyfikować oraz kalkulatory wyliczające  na podstawie podanych przez pacjenta pomiarów i informacji dietetyczne wskażniki jak BMI czy PPM, CPM wedlug najczęściej stosowanych wzorów, co znacznie przyspiesza przygotowanie jadlospisu i czyni wyliczenia bardziej dokładnymi.

W układanym jadlospisie dietetyk może obserwować i na tej podstawie modyfikować nie tylko ilość białek, tłuszczów i węglowodanów w dziennej racji żywieniowej, ale również ilość mikroelementów witamin i aminokwasów egzogennych, co daje możliwość tworzenia bardzo specjalistycznych jadlospisów. Oczywiście pacjent tego nie widzi.

Wszystko jest czytelne i przejrzyste, jest miejsce na uwagi, zalecenia oraz kalendarz wizyt. Nie potrzeba dodtkowych notatek w zeszycie czy wordzie. Gotowy jadłospis i zalecenia można wyslać pacjentowi na maila przez tzw konto online lub pobrać, wydrukować i wręczyć pacjentowi podczas wizyty.  Pacjent może dostać nie tylko jadlospis, ale również zalecenia dotyczące suplementacji oraz aktywności fizycznej rozpisane na siatce godzinowej obok posiłków oraz listę zakupów. To bardzo ułatwia zastosowanie zaleceń w praktyce.

Taki plik pdf, wysłany na maila, wszystkie rady, siatki godzinowe, przepisy i listę zakupów potem pacjent może wgrać sobie do smartfona i zabrac ze sobą, aby o wszystkim pamiętać. Pacjent nie musi też dzwonić do dietetyka, by umówić kolejną wizytę, wystarczy, że skorzysta z kalendarza DietDoctor, który dostępny jest dla każdego użytkownika programu. Dietetyk zostanie poinformowany e-mailem o dokonanej rezerwacji. 

Ciagle dochodzą do programu DietykPro kolejne funkcjonalności. Dla nowych użytkowników oraz tych, którzy pominęli jakąś funkcję redakcja przygotowała sympatyczne i zrozumiałe filmiki-samouczki, dostępne nie tylko na stronie DietetykPro, ale również na kanale DietetyPro na YouTube 

DietetykPro to nie tylko platforma do tworzenia jadłospisów dla profesjonalistów. To dostępne dla każdego ciekawe źródlo wiedzy o zdrowiu, odżywianiu i stylu życia redagowane przez wysokiej klasy fachowców. 

DietetykPro jest projektem stworzonym w Polsce, zrealizowanym z pomocą Funduszy Europejskich. Cieszmy sie, że tworzymy rozwiązania równie dobre lub nawet bardziej profesjonalne i funkcjonalne niż popularne, licencjonowane. produkty o podobnym zastosowaniu. 

Mam nadzieję, że zachęcilam moich kolegów po fachu do korzystania  z programu DietetykPro, a klientom pokazalam, że dzięki DietetyPro mogą otrzymać profesjonalną poradę zarówno bez wychodzenia z domu jak i w gabinecie. 

 

VegeDietetyka, Ewa Siedlecka

Jesteś zdecydowany i chcesz kupić Program DietetykPro?

Kliknij w ten link https://program.dietetykpro.pl/zamowienie/opcje-dodatkowe/ 

 

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności