PISZĄ O NAS!!!


Przed otwarciem gabinetu, priorytetem było dla mnie znalezienie dobrego programu dietetycznego w relatywnie niskiej cenie. Po przeszperaniu internetu, przeczytaniu opinii znalazłam- program Dietetykpro, na którym pracuję już ponad rok :) Samej obsługi programu nauczyłam się w kilka dni :)
Zaczynając od wywiadu żywieniowego z pacjentem. Program przeprowadza nas przez wszystkie niezbędne kroki, aby móc przeprowadzić gruntowny wywiad żywieniowy i medyczny z pacjentem. Po wpisaniu podstawowych danych, przechodzimy do kolejnego kroku, gdzie mamy możliwość zaznaczenia chorób i dolegliwości pacjenta, a także alergii i nietolerancji pokarmowych. Po zaznaczeniu, program wie, jakie produkty spożywcze należy wykluczyć z diety. Co więcej, w panelu głównym mamy możliwość dodania swoich chorób i alergii, podając dodatkowo produkty, które należy wykluczyć. Po przejściu tego kroku program proponuje nam normy dobowe na składniki odżywcze, które można dowolnie edytować. Następnie pojawia się panel pomiarów. Możemy wpisać wyniki analizy składu ciała (możemy wybrać jednostkę pomiarową- kg lub %) oraz wyniki pomiaru obwodów ciała. Po wpisaniu tych danych, pojawia się kolejny krok, który dla mnie osobiście jest świetnym rozwiązaniem, także podczas rozmowy z pacjentem- ustalamy cel do osiągnięcia. Po wpisaniu masy ciała, do której będziemy dążyć (w przypadku redukcji), program prognozuje nam czas potrzebny do osiągnięcia tego celu. 

 

Kolejnym krokiem jest wywiad żywieniowy. Pojawiają się tu bardzo szczegółowe i niezbędne pytania, które należy zadać pacjentowi podczas pierwszej wizyty. Super opcją jest możliwość dodania swoich własnych pytań w kolejnym kroku. Na końcu pojawia się podsumowanie- możemy zapisać dane i zakończyć wywiad, a następnie wygenerować dietę

Generowanie diety dla pacjenta jest bardzo proste. Wystarczy wpisać zakres czasowy diety, jej kaloryczność i rozkład procentowy. Możemy wpisać dowolne dane. Następnie pojawia się bardzo przejrzysta plansza całego tygodnia i rozkład godzinowy dnia. I tutaj rozpoczyna się najprzyjemniejsza część pracy- czyli układanie „klocków” :) Posiłki, aktywność fizyczną i ewentualne suplementy planujemy dodając kolorowe prostokąty. Po kliknięciu na prostokąt program pyta jaki rodzaj posiłku wybieramy (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja lub przekąska). Następnie mamy możliwość wyboru dań lub produktów z bazy programu (de facto baza jest przeogromna!) lub z własnej bazy. Program wyświetla nam listę potraw- zalecane, niezalecane i pozostałe (ani zalecane ani niezalecane, obojętne). W panelu głównym jest opcja dodawania nie tylko własnych posiłków, ale także własnych produktów. Ostatnio zostałam zapytana, czy w ogóle istnieje na rynku jakikolwiek program, który daje możliwość dodawania własnych produktów, uwzględniając nie tylko kaloryczność, białka, tłuszcze i węglowodany? Oczywiście DietetykPro :) Ponadto, podczas układania diety program „pilnuje” nas, aby nie przekraczać założonych norm. Jeśli dzień jest dobrze zbilansowany, przy danym składniku pojawia się zielony kciuk w górę. Jeśli jest jakieś odchylenie- zbyt duże- pojawia się czerwona strzałka, jeśli danego składnika jest zbyt mało- szara strzałka. 

Po ułożeniu diety, możemy zapisaćjako szablon, ona sama zapisuje się w panelu danego pacjenta. Dietę można też od razu wydrukować. Sam wydruk jest przejrzysty. Moi pacjenci chwalą układ wydruku, są bardzo zadowoleni ze szczegółowych informacji, która ułatwia im przygotowanie posiłków. Hitem jest dla nich lista zakupów z podziałem na grupy spożywcze :) Pacjenci chwalą również możliwość posiadania swojego konta online w programie, na który ja jako dietetyk mogę udostępniać im np. jadłospisy online :)

Oprócz bardzo łatwej i przyjemnej pracy z programem DietetykPro, dostajemy też inne profity, jak np. darmowy profil w portalu dietdoctor.pl. W programie możemy dodawać zdjęcia do profilu dietdoctor, możemy wpisać swoje specjalizacje, dodać certyfikaty i szkolenia. Możemy także dodać szczegółowe informacje dotyczące gabinetu. 

Program Dietetykpro oferuje nam także e-terminarz, dzięki któremu można prowadzić rezerwację wizyt online. Bardzo przydatna sprawa :)

Podsumowując, program Dietetykpro to idealny program dla profesjonalistów, który posiada nowoczesny interfejs, jest niezwykle intuicyjny i ma atrakcyjną cenę. Polecam wszystkim niezdecydowanym i poszukującym dietetykom, bo warto! 


Autor recenzji:
Dagmara Papierowska - właściciel gabinetu CAL-VITA

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności