CROSSFIT LEPSZY NIŻ BIEGANIE?


Szukasz motywacji do ćwiczeń, ale siłownia wydaje się Tobie monotematyczna i nudna? Nie masz pomysłu na to w jaki sposób chcesz zadbać o swoją kondycję i nie wiesz jaka forma treningu będzie dla Ciebie najlepsza?Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie - Crossfit. Postaram się wyjaśnić w kilku słowach na czym polega taki trening. Crossfit to program treningowy mający na celu poprawę kondycji, zwiększenie wytrzymałości organizmu oraz wzmocnienie sił. Trenować może każdy bez względu na wiek czy formę. Crossfitem pasjonują się ludzie na całym świecie, zaczynając od żołnierzy, kończąc na gospodyniach domowych. Crossfit to również siła i równowaga umysłu.

Pomysłodawcą oraz twórcą jest Amerykanin Greg Glassman, który poszukiwał idealnego treningu, w którym mógł poczuć prawdziwe zmęczenie. Połączył kilka intensywnych ćwiczeń i tak powstał Crossfit. Glassman otworzył swoja pierwszą siłownię pod koniec lat 90tych, natomiast od roku 2001 nastąpił szybki rozwój firmy, Crossfitem zaczęły interesować się media oraz ludzie poszukujący nowych wrażeń związanych z poprawą kondycji fizycznej. Greg Glassman trenował oficerów marynarki wojskowej, strażaków oraz policję w Kalifornii. Program treningowy stał się szybko popularny na całym świecie, dzięki swojej nowatorskiej technice oraz efektom jakie można uzyskać po regularnych treningach.

Crossfit nie polega na wykonywaniu jednostajnych ćwiczeń, które wykonujesz zazwyczaj w jednej pozycji.  Tak naprawdę robisz wszystko - biegasz, podnosisz się, przeciągasz liny, wyciskasz ciężary, wykonujesz intensywne skłony, przysiady. Wszystko w określonym tempie, ustalonym czasie i liczbie ćwiczeń wraz z powtórzeniami. Nie robisz tego, aby zrobić wrażenie na innych osobach. Robisz to dla siebie, na tyle na ile pozwala na to Twój organizm. Początki nie są łatwe. Pracujesz nad wytrzymałością organizmu oraz swoją silną wolą. Trener ustala dla Ciebie indywidualny program treningowy. Wszystko musi być jasno ustalone, jeśli nawet na początku uznasz że trenujesz za mało i chcesz więcej ( z czasem tak będzie, crossfit zdrowo uzależnia) musisz jednak pojąć, że wysiłek należy zwiększać z czasem - dzięki temu nie przeciążysz organizmu i unikniesz kontuzji.

W internecie krążą różne opinie na temat crossfitu - często padają określenia, że to nienormalny trening,  który doprowadza do łez i przemęczenia organizmu. Podobno powoduje maksymalne wyczerpanie organizmu. Wszystkie te opinie są naciągane i mają niewiele wspólnego z prawdą. Czasami zastanawiam się czy są napisane przez osoby, które chociaż raz spróbowały wykonać jakikolwiek zestaw ćwiczeń, czy są to przekonania zasłyszane od innych osób. Jeśli chcesz przekonać się czy taka forma ćwiczeń jest dla Ciebie odpowiednia, wybierz się na darmowy trening. Poznasz miejsce, zobaczysz na czym polega dokładnie program, dowiesz się wielu cennych informacji od trenerów, poznasz sprzęt. Po pierwszych minutach zrozumiesz czym jest crossfit i będziesz mieć okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Jeśli okaże się, że jesteś słabą osobą nie możesz się zniechęcać! Każdy kto rozpoczyna swoją przygodę z treningiem, początkowo nie osiąga najlepszych wyników. Nie możesz zrażać się swoją formą w porównaniu do innych osób. Pamiętaj , że to są Twoje pierwsze chwile z crossfitem. Później będzie zdecydowanie lepiej. W całym przedsięwzięciu najważniejsze są dwie rzeczy: systematyczność, żeby widzieć efekty swojej pracy oraz satysfakcja jaką daje pozytywne zmęczenie.

 

Crossfit to idealny sposób na wyrzeźbioną sylwetkę, zwiększenie wytrzymałości organizmu oraz duża dawka energii i pozytywny nastrój, gwarantowany po każdym zakończonym treningu. Średni koszt karnetu na zajęcia crossfitu to ok.200 zł/ miesięcznie. Między innymi marka Reebok produkuje profesjonalne obuwie oraz ubrania do crossfitu oraz propaguje tę dyscyplinę w Polsce.

 

 

foto: pinterestCopyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności