51. SZABLON JADŁOSPISU W DIETETYKPRO - DIETA LOW FODMAP PRZY SIBO


Nowy szablon jadłospisu Diety Low FODMAP przy SIBO, stworzony z udziałem specjalistów z centrum medycznego Vitaimmun, jest odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest zdrowe żywienie u osób zmagających się z zespołem nadmiernego wzrostu bakterii jelitowych (SIBO).Dieta Low FODMAP jest często stosowaną metodą w leczeniu różnych zaburzeń jelitowych, w tym SIBO. To schorzenie charakteryzuje się nie tylko dokuczliwymi objawami, takimi jak wzdęcia, bóle brzucha czy zaburzenia trawienia, ale także ograniczeniami dietetycznymi. W tym kontekście ważne jest opracowanie skutecznych strategii żywieniowych, które pomogą złagodzić objawy SIBO i poprawią komfort życia pacjentów. 

W odpowiedzi na te potrzeby, specjaliści z centrum medycznego Vitaimmun wraz z ekspertami z DietetykPro opracowali nowy szablon jadłospisu - Dietę Low FODMAP przy SIBO. Nowy szablon jadłospisu uwzględnia skrupulatnie dobór składników, eliminując te, które mogą prowadzić do nasilenia objawów SIBO. Jednym z kluczowych wyróżników szablonu jest zróżnicowanie i smakowitość posiłków. Mimo wielu ograniczeń, które stawia dieta o niskiej zawartości FODMAP jest ona dobrze zbilansowana, a posiłki różnorodne i smaczne.

Jakie posiłki znajdziesz w nowym szablonie?- Kanapki z szarpanym kurczakiem i pietruszką
- Polenta z tymiankiem 
- Taco z kurczakiem
- Kokosowo-pomarańczowa jaglanka
- Naleśniki bezglutenowe z pomidorem i oliwką

...i wiele więcej!

Zaloguj się do programu i zainspiruj się tworząc spersonalizowane plany żywieniowe. Dostosuj jadłospis do indywidualnych potrzeb i preferencji żywieniowych swoich podopiecznych, zapewniając optymalne wsparcie dla zdrowia przewodu pokarmowego i ogólnego samopoczucia.

Nie korzystasz z programu DietetykPro? Nie zwlekaj, wypróbuj bezpłatnie i dołącz do PROfesjonalistów.
PRZETESTUJ ZA DARMO

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności