WYWIAD Z PAULINĄ MATUSZAK


Paulina Matuszak (IG: makro_z_sensem) jest dyplomowanym dietetykiem i trenerem personalnym. Ukończyła studia licencjackie z dietetyki klinicznej na AWF w Poznaniu. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich z psychodietetyki. Oprócz tego bierze udział w specjalistycznych konferencjach, szkoleniach i kursach. Sporą część dnia spędza w kuchni, testując przepisy, tworząc e-booki i nagrywając kulinarne rolki. Gdy nie ma mnie jej w kuchni, można spotkać ją na siłowni lub pod kocem z gorącą kawą i kotem.DietetykPro: Paulina, nie ma wątpliwości, że jesteś mocno związana z dietetyką, jednak na Twoim profilu da się zauważyć, że nie pracujesz w standardowy sposób. Czym zajmujesz się na co dzień?

Paulina: Na co dzień pracuję w Dietetyce #NieNaŻarty. To praca na pełen etat - w głównej mierze jestem odpowiedzialna za social media i wszystko co z nimi związane. Drugim filarem mojej pracy jest MajAcademy i MajDiet, to dwie fantastyczne firmy, dla których tworzę merytoryczne materiały. Oprócz tego przygotowuję e-booki kulinarne (czasami tylko zdjęcia, a innym razem całość) dla zewnętrznych klientów. Moje przepisy są również publikowane na blogu dużej sieci marketów. Gdy znajduję przestrzeń, przyjmuję w miesiącu dosłownie kilku pacjentów na indywidualne współpracę dietetyczne.

DP: Jak wygląda proces tworzenia rolek? Czy wszystko masz ściśle zaplanowane?

Paulina: To zależy od koncepcji i wytycznych przepisu. W momencie gdy klient ma ściśle określone zasady, muszę dokładnie przemyśleć nagranie, by niczego nie pominąć. Standardowo zaczynam od wymyślenia przepisu, kolejnym krokiem jest dokładne rozpisanie listy składników oraz sposobu przygotowania. Sprawdzam jakie produkty mam już w domu, a co muszę dokupić i idę na zakupy (zawsze z listą, by niczego nie pominąć). Gdy mam już wszystkie składniki, mogę zaczynać nagrywanie - zazwyczaj robię to rano przy świetle dziennym. Aranżuje tło kulinarne i krok po kroku pokazuję jak przygotować dany przepis. Czasami nieco go modyfikuje, aby wyglądał i smakował jak najlepiej. W momencie gdy przepis jest nagrany, montuję rolkę i obliczam makroskładniki dania (nigdy nie robię tego na początku, bo czasami proporcje składników mogą się nieco zmienić podczas nagrywania). Taka rolka trafia na mój profil lub zostaje wysłana do klienta.DP: Jakie narzędzia wspierają Cię w codziennej pracy?

Paulina: Moim największym przyjacielem w pracy jest laptop i telefon - to z nich korzystam w głównej mierze podczas mojej pracy.. Dlatego zawsze mam przy sobie również okulary. Działam głównie z przepisami, więc zawsze mam otwartą zakładkę z programem DietetykPro, aby móc obliczyć makroskładniki posiłków i zajrzeć do wartości odżywczych. To dla mnie duże ułatwienie i przyśpieszenie pracy. Nie wyobrażam sobie również pracy bez aplikacji do montażu filmów i przerabiania zdjęć, to na tych aplikacjach spędzam najwięcej czasu.

DP: Jak starasz się dbać o work-life-balance?

Paulina: Praca w domu nie pomaga zachować work-life-balance.. Tym bardziej gdy ktoś zwyczajnie lubi swoją pracę i sprawia mu ona przyjemność. Mimo wszystko staram się o wyznaczonych godzinach zamykać laptopa i nie odpisywać na wiadomości - to moja główna zasada.

DP: Czy masz jakieś tipy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dietetyką?

Paulina: Moją największą radą jest działanie i niepoddawanie się. Na początku nigdy nie jest łatwo, ale systematyczna praca przyniesie oczekiwane rezultaty. Najlepiej zacząć działać już na studiach i stopniowo budować swoją silną markę osobistą. Oprócz tego, doszkalać się na własną rękę i od początku tworzyć swoją bazę przepisów. W tych czasach social media są również dużą pomocą, z której warto skorzystać.

Z DietetykPro możesz pracować tak, jak lubisz!Nie korzystasz jeszcze z programu DietetykPro? Nie zwlekaj!
Przetestuj za darmo w pełnym pakiecie i dowiedz się, dlaczego większość dietetyków wybiera właśnie DietetykPro!

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności