WYWIAD Z NATALIĄ GÓRSKĄ


Natalia Górska (IG: natalia.gorska_) już od technikum kierowała swoje kroki w stronę dietetyki. Tam, zgłębiając tajniki technologii żywienia, zaszczepiała w sobie fascynację tym obszarem wiedzy. Z czasem postanowiła ją pogłębić, kierując się na studia z dietetyki.

W międzyczasie, aktywnie uczestniczyła w przygotowywaniu cateringu dietetycznego. Ta praktyka nie tylko umocniła jej teoretyczne podstawy, ale także pozwoliła zdobyć bezcenne doświadczenie w pracy z różnymi aspektami żywienia.

Dzisiaj, jako magister Żywienia i Suplementacji oraz licencjonowany trener personalny, Natalia Górska przekuła swoje pasje i doświadczenie w zawód. Jej specjalizacja obejmuje szeroki zakres dziedzin: od diet dla sportowców, gdzie zdobyta wiedza i praktyka stają się kluczowe dla osiągnięcia sportowych celów, po dietoterapię różnych jednostek chorobowych, gdzie jej wiedza ma kluczowe znaczenie dla poprawy jakości życia pacjentów.

Dla Natalii praca w obszarze dietetyki to nie tylko zawód, ale również misja. Jej celem jest nie tylko pomaganie klientom w osiągnięciu ich celów żywieniowych, ale także edukacja i świadomość zdrowego stylu życia.DietetykPro: Natalia, widzimy, że dużo się u Ciebie dzieje! Czym się głównie zajmujesz na co dzień?

Natalia: Ostatnio czas ucieka mi dosłownie przez palce! Bardzo dużo się dzieje i mam nadzieję, że rzeczy, nad którymi pracuję, ujrzą niedługo światło dzienne. Na co dzień jestem oczywiście dietetykiem oraz trenerem i tym się zajmuję. Wstaję rano, lecę na siłownię i do późnych godzin wieczornych realizuję się w swoim zawodzie.

DP: Jak wyglądały Twoje początki w zawodzie dietetyka? Czy zawsze wszystko szło po Twojej myśli, czy zdarzały Ci się chwile słabości?

Natalia: Początki były bardzo ciężkie, było wiele zwątpień, mało klientów. Czasem nawet w ciągu miesiąca nie było ich dziesięciu. Ale z racji tak małej ilości pracy, miałam dużo czasu na rozwój profilu, co przełożyło się na aktualne profity zarówno finansowe, jak i wizerunkowe. 

DP: Jak wygląda obecnie Twój sposób pracy z pacjentem? Pracujesz tylko zdalnie, czy również stacjonarnie?

Natalia: Pracuję tylko i wyłącznie zdalnie. Praca stacjonarnie bardzo ograniczała moje możliwości bycia „dla wielu”. Mogłam się w 100% poświęcić tylko kilku osobom. Pracując zdalnie, mam możliwość pomagania bardzo wielu osobom, co daje mi niesamowitą satysfakcję i niezłe portfolio wspaniałych metamorfoz!DP: Jak monitorujesz postępy pacjentów? Zbierasz raporty?

Natalia: Jeśli chodzi o postępy pacjentów, mają oni ze mną stały kontakt na Instagramie, mamy też swoją grupę wsparcia, gdzie codziennie zasypujemy się motywującymi słowami, przepisami, zdjęciami! Do tego wszystkiego moje dziewczyny, jak i Panowie mają co dwutygodniowe raporty, w których opisują swoje samopoczucie, załączają zdjęcia i tabele pomiarów. 

DP: Jakie narzędzia wspierają Cię w pracy?

Natalia:  Przede wszystkim moja praca opiera się na DIETETYKPRO! Tam rozpisuje jadłospisy marzeń, podopieczni mają też komfort korzystania z aplikacji dla pacjenta, w której jest dosłownie wszystko! Korzystam też z CapCut, na którym montuję np. rolki oraz TikToki i z Pakietu Office.

DP: Jak starasz się dbać o work-life-balance?

Natalia: Jeśli chodzi o balans… no właśnie. Chyba aktualnie go nie ma 😂 Zbyt dużo się dzieje, aby znaleźć czas na życie. Życie się toczy pomiędzy niewielkimi przerwami od pracy. Ale to się zmieni, kiedy zejdzie ze mnie kilka obowiązków

DP: Czy masz jakieś tipy dla dietetyków, którzy dopiero rozpoczynają pracę w zawodzie?

Natalia: Przede wszystkim Drodzy Dietetycy musicie inwestować w siebie! Pamiętajcie, że nie sztuką jest zrobić jeden kurs i brać odpowiedzialność za zdrowie innego człowieka. Im więcej wiesz, tym więcej możesz przekazać. A im więcej możesz przekazać, tym chętniej klienci wybiorą Ciebie! I rozwijajcie się w każdym aspekcie związanym z żywieniem. Dbajcie o swoje Social Media, bo dając od siebie, dostaniecie coś w zamian np. potencjalnego klienta.

Dzięki DietetykPro możesz pracować tak, jak lubisz!Nie korzystasz jeszcze z programu DietetykPro? Nie zwlekaj!
Przetestuj za darmo w pełnym pakiecie i dowiedz się, dlaczego większość dietetyków wybiera właśnie DietetykPro!

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności