NAJLEPSZE RESTAURACJE NA ŚWIECIE


Kilka dni temu Akademia Diners Club ogłosiła oficjalną listę 50 najlepszych restauracji na całym świecie. Jurorzy oceniali jakość produktów, sposób podania oraz sam wystrój wnętrza lokalu. Poznajcie miejsca z różnych zakątków kuli ziemskiej, które naprawdę warto odwiedzić.Lista 50 najlepszych restauracji z całego świata powstaje na podstawie opinii i doświadczeń 1000 międzynarodowych ekspertów z branży restauracyjnej. Akademia Diners Club dzieli świat na 27 rejonów geograficznych, gdzie każdy z nich ma swojego przewodniczącego. Kim są jurorzy? To grupa krytyków kulinarnych, restauratorów,kucharzy oraz szefów kuchni, którzy podróżują po całym świecie i wybierają miejsca, które podkreślają wiodące trendy w branży gastronomicznej. 

Przedstawiamy najlepszą 10, czyli światowych liderów w dziedzinie kulinarnej:

NUMER 1:

Osteria Francescana

Modena, Włochy

Właścicielem jest 53 letni kucharz Massimo Bottura, który gotuje kreatywnie z zachowaniem włoskiej tradycji kulinarnej. Włochy to kraj, gdzie kultura jedzenia jest głęboko konserwatywna. Bottura gotuje odważnie wręcz kontrowersyjnie, ale pomimo tych metod zdobył uznanie nie tylko światowych krytyków kulinarnych, ale również swoich rodzimych. Wystrój Osteria Francescana stanowią wysokiej jakości dzieła sztuki współczesnej oraz elementy nawiązujące do jazzu. 

NUMER 2:

El Celler de Can Roca

Girona, Hiszpania

Rodzinna restauracja na czele której stoi trzech braci: Joann szef kuchni, Joseph sommelier oraz Jordi patissier. Są niezwykle kreatywni i stwarzają nieprzeciętną atmosferę w swojej restauracji. Menu to nie tylko katalońskie dania, to także wielowarstwowe kompozycje z różnych stron świata. Bracia Roca potrafią zamknąć swoją restaurację na miesiąc, aby wybrać się w podróż do Ameryki Południowej, USA, Turcji w celu poznania nowych zaskakujących smaków. 

 

NUMER 3:

Eleven Madison Park

Nowy Jork, USA 

Szef kuchni Daniel Humm z przyjemnością przełamuje kulinarne granice, ponadto bardzo często dostosowuje swoje jedzenia do indywidualnych potrzeb klientów tworząc w ten sposób spersonalizowane dania. Restauracja zdobyła podniebienia jurorów popisowym daniem: pieczoną kaczką z miodem i lawendą. Eleven Madison Park mieści się w pięknym secesyjnym budynku. 

NUMER 4: Central 

Lima, Peru

NUMER 5: Noma

Kopenhaga, Dania

NUMER 6: Mirazur

Mentona, Francja

NUMER 7: Mugaritz

San Sebastian, Hiszpania

NUMER 8: Narisawa

Tokio, Japonia

NUMER 9: Steirereck

Wiedeń, Austria

NUMER 10: Asador Etxebarri

Atxondo, Hiszpania

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności