WIĘZIENIE ZA NARZUCANIE DIETY


W ostatnich czasach dużo mówi się o diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Coraz więcej ludzi się do nich przekonuje. Problem zaczyna się w momencie, kiedy rodzice wychowują na nich swoje dziecko.Jedna z włoskich działaczek Elvira Savino, przygotowała nową ustawę mającą na celu ukaranie rodziców dzieci poniżej 16 roku życia, które są na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej. Ostatnio we Włoszech były 4 przypadki, podczas których dzieci trafiły do szpitala z powodu niedożywienia, będąc właśnie na jednej z tych diet.

Największe oburzenie wywołał przypadek dwuletniej dziewczynki u której wykryto ogromne braki witaminy B12 oraz niski poziom hemoglobiny. Wielu rodziców nie wie, że dzieci na diecie wegańskiej/wegetariańskiej powinny być dodatkowo suplementowane.

Pani Savino uważa, że takie podejście rodziców powinno być karane i dla opiekunów dzieci poniżej 16 r.ż. które są na diecie „pozbawionej zasadniczych elementów potrzebnych do wzrostu” przewiduje się rok pozbawienia wolności. Wyrok wzrasta do 4 lat kiedy dziecko doznało trwałych deficytów zdrowotnych. Najwyższy wyrok to 6 lat pozbawienia wolności kiedy dziecko umrze z powodu zastosowanej diety. Dodatkowo każdy wyrok wzrasta o 1 rok kiedy dziecko ma poniżej 3 r.ż.

Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne uważa, że nie ma przeciwwskazań do diety wegańskiej/wegetariańskiej dla dzieci pod warunkiem odpowiedniej suplementacji. 

Projekt Elviry Savino ma na celu napiętnowanie narzucania sposobu odżywiania przez rodziców. Eksperci obawiają się jednak, że ta ustawa może być w przyszłości zastosowana do większej grupy ludzi – na przykład mogą zostać wprowadzone kary dla rodziców dzieci otyłych. 

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności