ZIELONY ELIMINATOR TOKSYN


Chlorella to kolejna alga, która może zostać zaliczona do kategorii superproduktu. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom jest także nazywana odtrucicielką. Sprawdźmy, czy faktycznie jest to zielone światło dla zdrowia!Chlorella może być czasami mylona ze spiruliną, ze względu na podobny kolor i wygląd. Obie są algami, ale ta pierwsza wliczana jest do królestwa roślin. Chlorella jes bogata w aminokwasy oraz witaminy, szczególnie w beta-karoten, który potrzebny jest do wytwarzania witaminy A. 

Ściana komórkowa tej rośliny skutecznie wiąże metale ciężkie w organiźmie. Jednak kiedy spożywamy chlorellę z nierozbitą ścianą komórkową, wszystkie jej właściwości zdrowotne praktycznie zostają wydalone, ponieważ nasze enzymy nie są w stanie jej rozłożyć. Dlatego ważne jest, aby przy kupnie produktu zwrócić uwagę właśnie na informację o ścianie komórkowej - powinniśmy wybierać te, które mają ją rozbitą. 

Chlorella jest największym źródłem chlorofilu, a jak wiadomo wszystko co zielone, jest zdrowe. Jego działanie polega przede wszystkim na nieprzepuszczaniu substancji toksycznych z układu pokarmowego do krwioobiegu. Dzięki oczyszczającemu działaniu wpływa także na usuwanie nieprzyjemnego zapachu z ust oraz potu. 

Zażycie chlorelli przed przyjmowaniem alkoholu zmniejsza intensywność, lub całkowicie hamuje kaca. Zadziała ona wtedy, kiedy zastosuje się ją przynajmniej 2 godziny przed planowanym przyjmowaniem alkoholu. Chlorella uzupełnia wszystkie wartości odżywcze, które wypłukiwane są podczas spożywania alkoholu, dzięki temu zmniejsza ryzyko wystąpienia kaca następnego dnia. 

Jej działanie wpływa również na układ odpornościowy. Udowodniono, że pobudza ona produkcję limfocytów T (białe krwinki odpowiedzialne za reakcję immunologiczną organizmu) i makrofagów (komórki wchłaniające zagrażające cząsteczki w organizmie, np. bakterie, wirusy), dzięki czemu zwiększa się zdolność organizmu do walki z obcymi ciałami. Dzięki zawartości CGF (Czynnik Wzrostu Chlorelli) w komórce, nasz organizm przyspiesza gojenie ran, ogólną regenerację organizmu, a polepszeniu ulega też kondycja naszej skóry. 

Chlorella zaliczana jest także do prebiotyków, ponieważ sprzyja w rozwoju przyjaznej flory jelitowej w naszym układzie pokarmowym. Dzięki temu wspomaga trawienie, ułatwia także wchłanianie substancji odżywczych. 

Na rynku polskim chlorellę można kupić w formie tabletek, proszku lub batonika. Ceny wahają się od 15zł do nawet 140zł za opakowanie zawierające 400 tabletek. W 100g czystej chlorelli znajdziemy około 430 kalorii.

Podsumowując, chlorella posiada mnóstwo istotnych właściwości, dzięki czemu warto dołączyć ją do codziennej diety. A jak to jest z Wami? Często sięgacie po ten superprodukt?

 

 

foto: pinterest.com

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności