W GABINECIE DIETETYKA CZ. I - CZY WARTO STUDIOWAĆ DIETETYKĘ?


Masz apetyt na zawód Dietetyka i zastanawiasz się nad wyborem studiów związanych z tym kierunkiem? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, czy na pewno jest to dobry wybór właśnie dla Ciebie. Studia Dietetyki przypominają bowiem… dietę. Tak, jest to droga ciężkiej pracy a nawet wyrzeczeń, ale efekty mogą być naprawdę imponujące. Zobacz, co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz ten kierunek!Dla kogo?

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Jest to dla Ciebie pasją, ale też stylem życia? Liczy się nie tylko wygląd i smak, ale ważne jest też to, co konkretne posiłki „skrywają w środku”? Chcesz pomagać ludziom schudnąć, ale oprócz tego zapewniać profesjonalne wsparcie w przypadku różnych chorób? 


 Nie boisz się ciężkiej pracysolidnej dawki wiedzy i umiejętności, które trzeba przyswoić? Łatwo nawiązujesz kontakty, potrafisz słuchać i myślisz, że umiesz zmotywować? W takim razie jest duża szansa, że studia dietetyczne są właśnie dla Ciebie! 

 

Co znajdziesz w przedmiotowym menu?

Pamiętaj jednak, że jeśli wyobrażasz sobie studiowanie dietetyki jako zajęcia polegające przede wszystkim na nauce prawidłowego bilansowania diet, to niestety możesz się gorzko rozczarować. Dietetyka jest medyczną dyscypliną naukową, a jak wiadomo medycyna to jedna z najbardziej skomplikowanych dziedzin wiedzy. Dlatego na kierunkach związanych z odżywianiem będziesz się uczyć m.in. przedmiotów, takich jak: anatomiabiochemiachemiagenetykamikrobiologia czy farmakologia. Nauki z całą pewnością jest sporo i potrzebna jest odpowiednia dawka samodyscypliny, żeby bez problemu przebrnąć przez zawiłości dietetycznych tajników. Czujesz, że dasz radę? Świetnie!

 

Głodny wiedzy? Czego możesz się nauczyć?

Na zajęciach nauczysz się wielu rzeczy, które mogą być  przydatne w zawodzie Dietetyka. Dowiesz się sporo na temat prawidłowego bilansowania posiłków czy obowiązujących norm, ale przybliżone zostanie Ci zostanie też np. żywienie dzieci, kobiet w ciąży czy osób chorych. Na zajęciach pojawią się także elementy psychologii, gdzie dowiesz się, w jaki sposób prowadzić rozmowę z pacjentem oraz jak dobrze go zmotywować. Wszystko po to, żeby w sposób jak najbardziej kompleksowy i rzeczowy przygotować Cię do praktyki zawodowej. 

Co dalej?

No właśnie, czy po skończeniu takich wymagających studiów Dietetycy nie będą zmuszeni sami przejść na obowiązkową "dietę głodówkową"? Na szczęście (dla Dietetyków) i nieszczęście (dla naszego społeczeństwa) kierunek ten okazuje się być zawodem przyszłości i osoby wybierające tę ścieżkę kariery, potocznie mówiąc, z głodu nie umrą. Nadwaga i otyłość zaczynają dotyczyć coraz większej liczby osób. Dla wielu z nich jedynym ratunkiem może okazać się wizyta u specjalisty. Jeśli sytuacja nadal będzie zmierzać w podobnym kierunku, może szybko okazać się, że dietetycy będą mieć pełne ręce roboty. 

 

 

A Wy, wciąż zastanawiacie się nad wyborem ścieżki kariery? A może macie już jakieś doświadczenie, którym moglibyście podzielić się z niezdecydowanymi?

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności