W GABINECIE DIETETYKA - CZ.II - WYJDŹ NA SWOJE


Jeśli studia dietetyczne masz już za sobą, to przed sobą pewnie widzisz świetlaną przyszłość. Marzy Ci się własny gabinet? W myślach już planujesz jego wyposażenie, oczyma wyobraźni widzisz kolejki Pacjentów? Niestety zanim przejdziesz do realizacji marzeń, musisz uporać się z formalnościami. Spokojnie, pokażemy, jak w trzech prostych krokach dotrzeć do mety, która tak naprawdę będzie dopiero początkiem Twojego sukcesu. No to ruszamy! 3… 2… 1… start!



Krok 1 – Działaj! Zakładamy działalność gospodarczą

Chcąc prowadzić gabinet dietetyczny, rozpocząć musisz od założenia własnej działalności. Zobacz, co po kolei musisz zrobić:

1. Zaloguj się do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

2. Wypełnij wniosek. Masz do wyboru kilka możliwości:

a) wygeneruj wniosek online i wypełnij go. Wypełniony i podpisany wniosek musisz zanieść do urzędu gminy lub zapamiętać jego nr i podać go w urzędzie

b) wydrukuj wniosek, wypełnij, udaj się do urzędu gminy, gdzie na tej podstawie zostanie założony wniosek elektroniczny

c) wypełnij wydrukowany wniosek i prześlij listem poleconym. Wniosek musi być podpisany, a podpis ten musi w tym przypadku być potwierdzony notarialnie.

 

3. Poznaj język kodów. Do poprawnego wypełnienia wniosku CEIDG potrzebujesz określić zakres swojej działalności. W tym celu stosowane są kody Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD). Jak określić typ swojej działalności? Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Dla gabinetów dietetycznych ten kod brzmi: 86.90.E

 

Krok 2 - ZUS 

W ciągu 7 dni od założenia firmy musisz osobiście dokonać zgłoszenia przedsiębiorcy jako ubezpieczonego. Oprócz tego CEIDG przekazuje do Urzędu Statystycznego zlecenie nadania numeru REGON. Pamiętaj, że status numeru możesz zawsze sprawdzić na stronie CEIDG. 

Krok 3 - masz to jak w banku

Istotnym krokiem jest także założenie firmowego konta bankowego. Posiadanie takiego rachunku jest obowiązkowe, ale możesz połączyć go z prywatnym.

 

START?

Kiedy w takim razie możesz wystartować ze swoją działalnością? Tak naprawdę już tego samego dnia, kiedy został złożony wniosek do CEIDG. Jeśli oczywiście taka właśnie data została przez Ciebie określona we wniosku. 

 

I co? Nie było tak strasznie, prawda?

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności