VITAIMMUN - NASZ NOWY PARTNER


Z przyjemnością pragniemy ogłosić, że DietetykPro od dzisiaj współpracuje z firmą Vitalmmun - prestiżowym ośrodkiem zajmującym się świadczeniem nowatorskich usług medycznych i dietetycznych. Z tej okazji dla Użytkowników DietetykPro przeznaczone są rabaty na szkolenia organizowane przez firmę Vitalmmun oraz na prowadzenie badań w gabinecie dietetycznym - takich jak MikroFloraScan oraz FoodScreen. W dalszej części artykułu poznacie więcej szczegółów dotyczących działalności firmy.W ośrodku Vitalmmun przeprowadzane są usługi w aspekcie oceny:

zaburzeń mikroflory jelitowej, z indywidualnymi wskazaniami do probiotykoterapii i prebiotykoterapii

zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego

alergii i nietolerancji pokarmowych

profilu kwasów metabolicznych i w moczu wraz z indywidualnie dobraną propozycją suplementacji

VitaImmun ściśle współpracuje z lekarzami wielu specjalizacji (szczególnie pediatrami, neonatologami, gastroenterologami, diabetologami, psychiatrami i wieloma innymi), dietetykami i specjalistami ds. żywienia oraz uniwersytetami i ośrodkami klinicznymi w Polsce i Europie.

Centrum Medyczne VitaImmun dysponuje własnym zapleczem konferencyjnym i zespołem zajmującym się organizacją warsztatów i konferencji dla profesjonalistów w swoich dziedzinach: lekarzy, dietetyków, pielęgniarek i położnych oraz farmaceutów.

Oprócz usług komercyjnych świadczonych dla lekarzy i pacjentów, Centrum prowadzi szeroko zakrojoną działalność naukową. Dyrektorem ds. naukowych centrum jest dr Patrycja Szachta, która uzyskała stopień doktora nauk biologii medycznej w trakcie studiów doktoranckich w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jest autorką rozlicznych publikacji z zakresu probiotykoterapii w czasopismach polskich i zagranicznych oraz rozdziałów w monografiach naukowych, wykładowcą na konferencjach medycznych oraz warsztatach dla lekarzy, dietetyków i pacjentów. Do jej zadań należy ponadto projektowanie i koordynacja projektów naukowych prowadzonych w ramach działalności Centrum Medycznego VitaImmun. Jest również wykładowcą na konferencjach medycznych oraz warsztatach dla lekarzy i pacjentów.

Posiada wieloletnie praktyczne i teoretyczne doświadczenie z zakresu utajonych nadwrażliwości pokarmowych oraz zaburzeń mikroflory jelitowej. Specjalizuje się w doborze indywidualnych terapii probiotycznych i prebiotycznych oraz ustala wskazania do wykonania i zakres oceny nadwrażliwości pokarmowych IgG i IgA – zależnych. Ustala ponadto wskazania do wykonania badania profilu kwasów organicznych w moczu oraz interpretuje uzyskane wyniki.

Specjalizuje się przede wszystkim w pomocy pacjentom z chorobami autoimmunologicznymi, autyzmem, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, zespołem chronicznego zmęczenia, nadwagą i otyłością, atopowym zapaleniem skóry i problemem nawracających infekcji.

 

Charakterystyka badań:

MikroFloraScan

MikroFloraScan to kompleksowa usługa, której celem jest dopasowanie indywidulnej suplementacji prebiotycznej oraz probiotycznej. W ramach usługi MikroFloraScan pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia suplementacji probiotycznej i prebiotycznej, dopasowanej do zadeklarowanych objawów chorobowych i opartej o dostępne piśmiennictwo naukowe oraz skan ekosystemu jelitowego (wybrane bakterie prozdrowotne, bakterie stymulujące odporność, bakterie potencjalnie chorobotwórcze oraz grzyby drożdżopodobne).

Odbudowa mikroflory jelitowej bazuje przede wszystkim na stosowaniu probiotyków i prebiotyków. Celem stosowania probiotyków jest zwiększenie populacji bakterii prozdrowotnych i eliminacja chorobotwórczych patogenów, zarówno grzybów jak i bakterii. Należy jednak pamiętać, iż każdy probiotyk działa inaczej i tylko stosowanie odpowiednio dobranej probiotykoterapii przyniesie spodziewane efekty i przełoży się na poprawę stanu zdrowia.

MikroFloraScan ma na celu nie tylko poglądową ocenę ekosystemu jelitowego, ale przede wszystkim opracowanie celowanej, a przede wszystkim skutecznej i efektywnej suplementacji probiotycznej i prebiotycznej. Terapia dla każdego pacjenta komponowana jest na podstawie piśmiennictwa naukowego w oparciu o najwyższej jakości produkty dostępne na rynku polskim. Tylko odpowiednio dopasowana do konkretnego pacjenta probiotykoterapia przyniesie odpowiednie efekty terapeutyczne i przyczyni się do poprawy stanu zdrowia.

Wskazania do wykonania MikroFloraScan:

Zaburzenia trawienia i wchłaniania

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, mdłości, refluks żołądkowo-jelitowy)

Nietolerancje i alergie pokarmowe

Atopowe zapalenie skóry i inne problemy skórne (trądzik, świąd, nawracające zakażenia skóry)

Nawracające infekcje układu moczowo-płciowego i przewodu pokarmowego

Choroby autoimmunologiczne

Nadwaga i otyłość

Pogorszenie kondycji psychofizycznej

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej

Zaburzenia ze spektrum autyzmu

Zaburzenia nastroju

 

FoodScreen

 

Test FoodScreen (USBiotek) jest unikatowym na polskim rynku badaniem umożliwiającym pełną diagnostykę utajonych reakcji na pokarmy.

Laboratorium przeprowadzające badanie posiada certyfikaty i akredytację najlepszych agencji i ośrodków akredytacji laboratoryjnej (COLA, CLIA, Washington Department of Health, CAP). Jest to gwarancją najwyższej jakości wszystkich wykonywanych testów laboratoryjnych. 

Wynik badania FoodScreen zawiera również zasady i wytyczne eliminacji pokarmów oraz propozycję diety rotacyjnej. Jako jedyny test bada nie tylko swoiste IgG ale także IgA, a każde badanie wykonywane jest podwójnie, w mechanizmie zaślepionym .

Dostępne na polskim rynku testy oznaczają tylko nadwrażliwość IgG – zależną. Tymczasem za niepożądane reakcje na pokarmy równie często odpowiadać mogą przeciwciała IgA! Pełna diagnostyka opóźnionych reakcji pokarmowych powinna obejmować badanie przeciwciał IgA i IgG – zależnych.

 

Dowiedz się więcej o firmie:

wejdź na stronę internetową

odwiedź facebooka

zobacz kanał na youtube

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności