ZABAWA I SPALANIE KALORII JEDNOCZEŚNIE?


Ruch oraz aktywny tryb życia staje się bardziej popularny. Na całym świecie ludzie zaczęli świadomie dbać o siebie oraz poprawiać swoją kondycję. Możliwości jest mnóstwo. W zależności od upodobań można gubić zbędne kilogramy na siłowni lub w klubie fitness. Inne osoby są zwolennikami ruchu na świeżym powietrzu, dlatego chętniej jeżdżą na rowerze lub na rolkach. Popularny jest również cross fit czy maszerowanie za pomocą kijków zwane Nordic Walking. Nic dziwnego, że w odpowiedzi na te rodzaje treningu powstaje sposób na aktywność fizyczną oraz dbanie o sylwetkę za pomocą tańca!

Zumba jest dla wszystkich, którzy uwielbiają się ruszać przy energicznej muzyce. Pomysłodawcą tej formy fitnessu jest Kolumbijczyk Alberto "Beto" Perez. Wszystko miało miejsce w latach 90tych, kiedy Alberto podczas swoich zajęć aerobiku był zmuszony włączyć płytę z muzyką latynoską. Właśnie w tym momencie zrozumiał , że energiczne rytmy połączone z tańcem są świetną formą aktywności fizycznej.

Zumba to przede wszystkich uśmiech, radość, przypływ dobrej energii, a także spora ilość spalanych kalorii! Specjalnie przygotowana choreografia przez instruktorów ułatwia wykonywanie ruchów w rytm muzyki. Zajęcia Zumby są połączeniem treningu wysiłkowego oraz rzeźbienia sylwetki.Podczas tańca pracują intensywnie mięśnie brzucha, nóg oraz pośladków. Układy taneczne są ogólnorozwojowe.

Zajęcia na pewno nie należą do monotonnych czy nudnych. Muzyka jest najistotniejsza i są to zazwyczaj latynoskie rytmy. Instruktorzy sprytnie łączą elementy różnych gatunków tanecznych, takich jak : salsa, samba, taniec brzucha, twist czy rumba.

 

Zajęcia Zumby są niezwykłe - oprócz spalania kalorii dodatkowo mają korzystny wpływ na dobre samopoczucie oraz nastrój, który utrzymuje się na długo nawet po zakończonych zajęciach. Im więcej włożysz wysiłku podczas tańca, tym bardziej odczujesz przypływ dodatkowej energii!

Perez rozprzestrzenił Zumbę na całym świecie, gdzie zaraża innych swoją pasją oraz dobrą energią.  Dodatkowo zadbał o wyprodukowanie ubrań do tej dziedziny ćwiczeń, które oprócz wygody mają również podkreślać sylwetkę oraz zgrabną figurę. 

Na zajęcia Zumby może uczęszczać każdy bez względu na wiek czy doświadczenie taneczne. Zajęcia są podzielone na etapy od początkujących do zaawansowanych. Instruktorzy przekonują, że tylko pierwsze chwilę są krępujące dla nowych osób. Po wsłuchaniu się w dynamiczną muzykę ciało samo nabiera lekkości, a płynność ruchów jest wręcz naturalna i wrodzona.  Zumba to idealne połączenie tańca z fitnessem, które daje mnóstwo energii. Większość osób chętnie korzysta z zajęć nie tylko z powodu rzeźbienia czy ujędrniana sylwetki, ale również dla zabawy! W Polsce powstaje coraz więcej grup w różnych miastach zrzeszające miłośników Zumby.

Zajęcia Zumby trwają ok godziny. W okresie wiosny oraz latach często organizowane są spotkania w parkach lub na stadionach. Często w naszym kraju organizowane są maratony Zumby, a zebrany dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Oprócz klasycznej Zumby popularny jest fitness w wodzie - Aqua Zumba. Podczas godzinnego tańca możesz spalić nawet 600 kalorii. Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności