ADRIANNA DĄBROWSKA, ZAŁOŻYCIELKA PROFILU DIETETYKA.DLA.SKORY W KILKU SŁOWACH O PROGRAMIE DIETETYKPRO


Układanie jadłospisów, a także komponowanie nowych przepisów to moje ulubione elementy pracy dietetyka, więc dobry program do układania diet i budowania swojej bazy przepisów jest mi niezbędny do efektywnej pracy. Zdaję sobie sprawę, jak wiele czasu zajmuje wybranie programu, sama spędziłam długie godziny na sprawdzaniu wersji testowych dostępnych na rynku programów, a także czytaniu recenzji innych dietetyków w Internecie. Uważam, że opinie osób, które mają doświadczenie w pracy, bardzo mi pomogły w dokonaniu wyboru, dlatego ja też postanowiłam się dzisiaj podzielić swoimi doświadczeniami po kilkumiesięcznej pracy w programie DietetykPro.Tworzenie bazy Pacjentów w programie DietetykProDodawanie nowych Pacjentów do naszego katalogu w programie DietetykPro jest intuicyjne i bardzo ułatwia późniejszą pracę nad jadłospisem dla Podopiecznego. W trakcie uzupełniania informacji o naszym Pacjencie mamy do dyspozycji możliwość dodawania chorób, dzięki czemu podczas układania diety będziemy widzieć produkty niezalecane w danej jednostce chorobowej, a jeśli użyjemy takiego produktu, pojawi się powiadomienie. Jest to bardzo przydatna funkcja, która zapewnia nas o tym, że nie przeoczymy żadnego niezalecanego produktu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku nielubianych produktów, tu również funkcjonalność programu zapewnia nas, że nie przeoczymy „znienawidzonych” przez Pacjenta oliwek w ani jednym posiłku.Świetną opcją programu jest również możliwość dodawania własnych pytań do wywiadu żywieniowego, co umożliwia spersonalizowanie ankiety zdrowotnej lub dobranie wywiadu do konkretnej jednostki chorobowej.

Układanie jadłospisów w Programie DietetykProUkładanie jadłospisów w programie jest błyskawiczne i co ważne, bardzo elastyczne. Jadłospis możemy komponować zarówno dzięki widokowi dziennemu, jak i tygodniowemu. Z poziomu widoku tygodniowego możemy dowolnie kopiować posiłki, zmieniać kolejność posiłków, a także wymieniać posiłki pomiędzy dniami, co bardzo usprawnia pracę. Jedną z moich ulubionych opcji jest możliwość zapisu składników dodanych pojedynczo do posiłku jako nowe danie do naszej bazy potraw od razu w trakcie tworzenia jadłospisów. To samo dotyczy edycji posiłków, edytując przepis z naszej bazy w trakcie tworzenia jadłospisu, możemy zapisać zmienioną wersję w naszej bazie. Ja bardzo często korzystam z tej opcji tworząc jadłospisy bez nabiału, dzięki temu przepisy, które zmodyfikowałam w jadłospisie mogę używać w jadłospisach kolejnych Pacjentów.

Bardzo przydatna opcja, na którą warto zwrócić uwagę w trakcie przygotowywania diet, to możliwość zamiany składnika w całym jadłospisie na inny. Pozwala to oszczędzić mnóstwo czasu! Wystarczy jedno kliknięcie, aby zamienić produkt w całym jadłospisie.Wydruk jadłospisu z programu jest również bardzo elastyczny i estetyczny. Mamy do wyboru wiele okładek jadłospisów, w tym okładki dostosowane do pór roku. Możemy też wybierać wartości odżywcze, które umieścimy w wydruku dla Pacjenta.

Baza produktów i potrawKolejnym plusem, który bardzo oszczędza czas pracy nad jadłospisami, jest ogromna baza przepisów i produktów w programie DietetykPro. Co więcej, możemy korzystać z kilkudziesięciu szablonów różnych jadłospisów, między innymi diety w PCOS, dla osób aktywnych, czy też diety Low FODMAP. Przepisy dostępne w programie można dowolnie edytować, a dodawanie własnych dań też jest bardzo szybkie. Program umożliwia nam dodawania własnych zdjęć potraw do przepisów, co bardzo estetycznie wygląda w przygotowanych jadłospisach. Baza produktów spożywczych jest w programie bogata w popularne artykuły spożywcze dostępne w sklepach, również w produkty wegańskie, z których często korzystam. Oszczędzamy dzięki temu czas, bo nie musimy sami uzupełniać całej bazy produktów. Bardzo lubię też opcję dodawania tagów do posiłków, np. „wegetariańskie”, „bezglutenowe”, dzięki temu mogę błyskawicznie wyszukać posiłki, które chciałabym wykorzystać w jadłospisie.

Obsługa programu DietetykProNa uwagę zasługuje również wzorowa obsługa programu. Kontakt jest bezproblemowy, szybki, zazwyczaj już po kilku minutach otrzymuję odpowiedź na pytania, dzięki czemu nie muszę marnować czasu na szukanie odpowiedzi na forach. W porównaniu do innych programów, gdzie czas oczekiwania na odpowiedź niekiedy wynosił kilka dni, jest to duże wyróżnienie programu DietetykPro. Program ciągle się rozwija, pracuję w nim prawie pół roku, a w tym czasie zostały dodane nowe funkcje, dwa nowe szablony jadłospisów, nowe produkty spożywcze do bazy. Oczywiście nie musiałam dopłacać za nowe funkcje.

Bardzo lubię pracę w programie DietetykPro, cenię oszczędność czasu, miłą i skuteczną obsługę, a także jestem zachwycona stosunkiem ceny do jakości. Program ma wszystkie niezbędne funkcje do sprawnej pracy nad jadłospisami, tworzenia bazy pacjentów, własnych potraw, a także o wiele więcej wyróżniających funkcji, takich jak zamienienie produktu w obrębie całego jadłospisu, czy też tagi dodawane do posiłków. Polecam pracę z DietetykiemPro każdemu dietetykowi.

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności