Kalkulator - Body Mass Index (BMI)

Wzór:

BMI (kg/m2) = masa ciała [kg] / wzrost2 [m2]

wypełnij formularz

Formularz:

kg

Uzupełnij dane

cm

Uzupełnij dane

informacje o metodzie liczenia
Szczegóły:

Kalkulator BMI ( ang. Body Mass Index) - wskaźnik masy ciała jest prostym kalkulatorem dietetycznym działającym na podstawie matematycznego wzoru opracowanego przez belgijskiego matematyka Lamberta Adolphe’a Jacquesa Queteleta w 1830 roku.

Wskaźnik BMI może być używany tylko w odniesieniu do osób dorosłych. Do obliczania prawidłowej masy ciała dziecka do lat 14 powinny być stosowane tabele centylowe. Kalkulator BMI nie uwzględnia masy mięśniowej pacjenta. Przez to osoba zdrowa, uprawiająca kulturystykę, sport lub ciężką pracę fizyczną oraz przestrzegająca diety, może według formuły BMI błędnie znajdować się w grupie podwyższonego ryzyka chorób związanych ze złym odżywianiem. Mimo tych oczywistych wad, kalkulator BMI w dalszym ciągu wykorzystywany jest przez dietetyków na całym świecie ze względu na prostotę oraz względną dokładność.

Copyright 2024 Dietetykpro - wszelkie prawa zastrzeżone

Code & Design by

Strona wykorzystuje cookie

Strona dietetykpro.pl korzysta z ciasteczek w celu realizacji usług oraz dopasowania komunikacji do zainteresowań użytkownika. Korzystając z niej akceptujesz Politykę Prywatności